Lustra łazienkowe – kompletny poradnik przed zakupowy

Lustra łazienkowe

Kształt Twojego przyszłego lustra łazienkowego jest ważne nie tylko dlatego, że będzie decydował o dekoracyjnym charakterze Twojej łazienki, ale również dlatego, że musi być praktyczne, aby umożliwić wygodne użytkowanie. Należy pamiętać, że najpopularniejsze są okrągłe i kwadratowe lustra, ponieważ oferują one dużą powierzchnię odbijającą. Wąskie lustro będzie mniej praktyczne, a lustro niestrukturalne będzie ozdobą, ale nie pozwoli Ci się dobrze zobaczyć.

 

Lustro łazienkowe – czym kierować się przy wyborze?

Rozmiar lustra łazienkowego jest co najmniej tak samo ważne jak kształt, ponieważ zbyt małe lustro nie będzie wygodne, a zbyt duże będzie nieproporcjonalne i nieatrakcyjne. Dlatego musisz wybrać lustro, które będzie współgrało z Twoją toaletką. W razie potrzeby nie wahaj się zdecydować się na dwa lustra, po jednym dla każdej umywalki, aby połączyć praktyczność i styl.

 

Lustro łazienkowe z oświetleniem – dlaczego warto kupić?

Jeśli chcesz by Twoje lustro było równie skuteczne jak dekoracja, musi być dobrze oświetlone. W tym celu możesz zdecydować się na system reflektorów umieszczonych nad lub po bokach. Bardziej rozbudowane, znajdziesz również modele podświetlane lub integrujące diody LED wewnątrz lustra, aby uzyskać efektowny wygląd, który będzie również skuteczny.

Przy wyborze rozmiaru lustra łazienkowego z oświetleniem należy wziąć pod uwagę kilka aspektów. Chcąc zapewnić wyważenie proporcji w łazience, należy upewnić się, że lustro nie jest ani za małe, ani za duże w stosunku do szafki pod umywalką lub umywalki.

Lustro ścienne w łazience nie powinno być szersze niż umywalka. Rzeczywiście, bardzo często lustro ma tę samą szerokość co szafka pod umywalkę, co zapewnia idealne dopasowanie. Jednak zdecydowanie możesz rozważyć lustro łazienkowe Led, które jest nieco mniejsze niż Twoja toaletka. Jeśli chodzi o wzrost, oczy powinny znajdować się na środku lustra. Im wyższe lustro łazienkowe z oświetleniem, tym lepiej, dodatkowa wysokość zapewnia szerszy kąt widzenia i poprawia poczucie przestrzeni.

Czytaj  Dlaczego warto korzystać z usług internetowej hurtowni alkoholi?

 

Jeśli masz podwójną szafkę pod umywalką, możesz zamontować duże lustra łazienkowe, które obejmuje całą szerokość, lub powiesić dwa oddzielne lustra. Montaż dwóch luster tworzy dodatkową przestrzeń, dzięki czemu można tam zamontować kinkiety, tworząc w ten sposób elegancki i funkcjonalny element dekoracyjny. Jeśli chcesz zamontować kinkiety ścienne po jednej lub drugiej stronie lustra, wybierz lustro od 60 do 70% szerokości zlewu, które zapewni symetryczny wygląd.

Innym pomysłem jest wybór lustra łazienkowego, które wypełni całą ścianę, co sprawi, że mała łazienka wyda się znacznie większa i doda odrobinę luksusu.

Kategorie

Ostatnie wpisy