Sztuczna Trawa – co należy wiedzieć ?

sztuczna trawa na balkon

Kiedy zmęczy nas chodzenie za kosiarką, rozbijanie kopców kretów, podlewanie i wałowanie trawy oraz sprzątanie naniesionego do domu błota – przychodzi czas na sztuczną trawę na zewnątrz! A kiedy chcemy mieć piękny i praktyczny trawnik na tarasie – przywozimy do domu w rolce sztuczną trawę tarasową.

Tak naprawdę to ten sam produktsztuczna trawa, możliwa do użycia w różnych pomieszczeniach, na różnych podłożach i w zmiennych warunkach atmosferycznych. To trwałe i solidne podłoże do całorocznego użytku, odporne na promienie UV oraz gorące i zimne temperatury.

Jak dbać o sztuczną trawę na tarasie?

Sztuczna trawa na balkon, taras czy do ogrodu jest bardzo prosta w montażu. Można przycinać ją w dowolne, nawet fantazyjne kształty.  Jest też prosta w czyszczeniu, dbałość o ten „trawnikowy dywan” ogranicza się do usuwania śmieci i ewentualnych plam na bieżąco. Sztuczną trawę na tarasie możemy  odkurzać odkurzaczem, przeczesać twardą szczotką, a po dłuższym czasie użytkowania spłukać wodą w celu usunięcia kurzu.

Można używać delikatnych detergentów, np. płynu do mycia naczyń. Sztuczna trawa na taras może być myta mopem, lub szmatką. Niespodziankę w postaci gumy do żucia należy pocierać kostką lodu i wykruszyć. Nie należy zostawiać tego na później – gumę dużo łatwiej usunąć w całości. Uwaga na niedopałki, węgiel z grilla, fajerwerki! Sztuczna trawa premium jest wprawdzie niepalna, ale papieros może zrobić nieładną plamę.

Szczotkowanie – aby sztuczna trawa na taras była jak nowa!

Szczotkowanie  sztucznej trawy na balkon ma ją odświeżyć i spowodować, że znów będzie miękka i wysoka. W trakcie użytkowania zostaje trochę wdeptana, szczególnie w przejściach i należy źdźbłom „przywrócić pion”. Używamy do tego szczotki o twardym, ale nie metalicznym włosiu, szczotkujemy raz na 3 miesiące w kierunku odwrotnym do układu włókien.

Czytaj  Klasa auta a jego cena

Sztuczna trawa a woda – jak stosować ?

W gorące dni warto zraszać sztuczną trawę. Dzięki temu zmywamy kurz, obniżamy temperaturę, i uzyskujemy przyjemne podłoże do chodzenia na boso. Sprawdza się jako otoczenie basenu ogrodowego, zapobiegając powstaniu błota z rozchlapywanej wokół wody. Ułożona na placu zabaw i pod urządzeniami sportowymi  również zapobiega powstawaniu błota w tworzących się dołkach oraz zapobiega urazom.

Prostota obsługi, trwałość i wysoka estetyka powodują, że sztuczna trawa na balkon czy taras jest chętnie wybierana zastępując z powodzeniem naturalną murawę tam, gdzie nie możemy jej mieć; i do ogrodu, jeśli zależy nam na czasie wolnym od ciągłego pielęgnowania trawnika…

Kategorie

Ostatnie wpisy