Leasing aut – co to jest?

Leasing autLeasing samochodowy to alternatywa dla kredytu zaciąganego w banku. Dzięki niemu można sfinansować zakup pojazdu ponosząc przy tym niższe koszty. Dzieje się tak, ponieważ firma oferująca leasing może zarobić nie tylko na samym oprocentowaniu, ale również na dokonywaniu odpisów amortyzacyjnych aut, których jest właścicielem.

Osoby lub przedsiębiorstwa decydujące się na taką formę finansowania zakupu samochodu płacą za pojazd regularne raty i chociaż do momentu ich całkowitego uregulowania nie są formalnymi posiadaczami auta, mogą nim dowolnie dysponować. Konsument po spłaceniu wszystkich rat ma prawo pierwokupu samochodu, a cena zazwyczaj wynosi w takich sytuacjach 1% początkowej jego wartości. Leasing na auto początkowo był propozycją wyłącznie dla firm, jednak obecnie z takiej oferty skorzystać mogą także klienci indywidualni.

 

Z leasingu samochodowego chętnie korzystają przedsiębiorcy. Ta forma finansowania inwestycji jest korzystna przede wszystkim dzięki możliwości zachowania gotówki na inne cele sprzyjające rozwojowi firmy. Ponadto jest to swego rodzaju zabezpieczenie na trudniejsze czasy i nieprzewidziane sytuacje, które pozwala zachować płynność finansową w razie problemów.

 

Firmy zajmujące się leasingiem samochodowym obecnie mogą zaproponować wiele wygodnych rozwiązań swoim klientom. Przykładem może być spłata niskich rat powiększonych o kwoty wynikające z przejechanych w ciągu każdego miesiąca kilometrów. Więcej na ten temat można dowiedzieć się na.

Czytaj  Jak wymienić lampy przednie passat b5 - Poradnik krok po kroku

Kategorie

Ostatnie wpisy